Vyhledávače a katalogy

Úvod   Katalogy   Přidání odkazu do katalogu   Fulltextové vyhledávače   Nejdůležitější slova pro roboty

Úvod

    Zviditelnění vašich stránek se dá zařídit pomocí fulltextových vyhledávačů nebo katalogů. Hlavní rozdíl mezi katalogy a vyhledávači je ten, že katalog má velkou databázi odkazů do Internetu. Kdežto fulltextový vyhledávač obsahuje velkou databázi stránek, které obsahují určité slovo. Vyhledávají v celém textu stránek.


Katalogy

    Katalogy (atlas, centrum, seznam, redbox, quick, atd.) dokáží vyhledávat odkaz pomocí klíčového slova, procházet svoji databázi podle oborů a prohlíží odkazy. Vyhledávání provádí zpravidla podle titulku a popisu. Proto, když budete do katalogu přidávat stránku, tak titulku a popisu věnujte velkou pozornost. Pokuste se dávat slova do prvního pádu ( prodej, firma, nákup, atp.), protože lidé nevyhledávají slovem prodejní, ale prodej. Když budete přidávat odkaz do cizojazyčného katalogu, tak pište titulek a popisek v jazyce toho katalogu.

Přidání odkazu:
    Jestliže budete chtít přidat váš odkaz do katalogu, tak najeďte na jejich stránku, pak se proklikejte až do sekce, kde chcete, aby byl váš odkaz.
Někde na stránce by jste měli najít odkaz "přidej URL", nebo "přidat stránku do téhle sekce", zkrátka něco na ten způsob.
Poté vypíšete formulář, kde bude popis vaší stránky, url adresa, titulek, email na který budou chodit informace, někdy i klíčová slova, vzkaz pracovníkům katalogu atd. Různé katalogy mohou mít různé dotazy, ale vždy by tam mělo být to co je tučně.
Po odeslání formuláře, vám přijde na email vzkaz (většinou), že stránky si prohlídnou administrátoři katalogu a potom ji přidají do databáze. Většinou to trvá tak týden, ale i déle. Po přidání stránek do katalogu, by vám zas měl přijít email, že stránky byly přidány.


Fulltextové vyhledávače

    Fulltextový vyhledávači (roboti), získaly slovo "fulltextové" proto, že dokáží hledat v celém textu stránek. Tyto roboti hledají ve stránkách, které si stáhnou pro zaindexování. Stránky hledají třeba v katalogu. Roboti by měli přijít samy poté, jak se objeví vaše stránka v katalogu. Robotům se dá přístup i zakázat pomocí souboru robots.txt, nebo meta hlavičky stránky, ale tomu zas tak nerozumím, nebo vlastně ani nechci, protože to nepotřebuji.


Nejdůležitější slova pro roboty

    Aneb co je důležité, když k vám robot už zavítá. Největší váhu má asi titulek, potom klíčová slova (viz meta tagy) a nadpis a nakonec popis (viz meta tagy) . Ostatní věci na stránkách nejsou až tak důležité.


Nahoru
Příbuzná témata:  Meta tagy  Odkazy na vyhledávače a katalogy 

Jestliže máte dotaz, tak mi napište: biaggi@biaggi.cz

Poslední aktualizace: 29. 9. 2001Tvorba internetových stránek od 1.000 KčVýroba www stránek od 1.000 Kč
reklama

Programování HTML

Menu :  Html  CSS  Ostatni  Odkazy